projektowanie-oswietlenia-pracownia-oswi

projektowanie.

"design is not just what it looks like, design is how it works".   Steve Jobs

projekt_oswietlenia_sklepu_projektowanie_oswietlenia_umilight

zaprojektuj oświetlenie z umilight.

funkcja, natężenie, rodzaj wykorzystanego źródła światła, sposób montażu to tylko niektóre z elementów, które trzeba mieć na uwadze w trakcie projektowania oświetlenia. określiłeś już funkcję oświetlenia, wiesz jak wykorzystasz oświetlenie techniczne i dekoracyjne, wiesz czego szukasz.

na tym etapie jedną z niewiadomych pozostaje jak to wszystko ze sobą zagra, czy założone natężenie jest wystarczające dla konkretnych pomieszczeń, czy rozmieszczenie punktów jest optymalne. te wątpliwości pozwala rozwiać projekt i wizualizacja oświetlenia.

 

zastosowanie takiego rozwiązania pomaga uniknąć kolejnych zmian w projekcie, przesuwania punktów świetlnych na gotowych powierzchniach czy łatania niepotrzebnych otworów montażowych a co za tym idzie eliminujemy zbędne komplikacje zanim się pojawią.

co zawiera projekt.

wszystko zależy od tego jaki zakres projektu wybierzesz. niezależnie od tego czy jest to projekt oświetlenia we wnętrzu prywatnym, mieszkaniu czy dużej inwestycji lub biurowcu. 

 

w projekcie możemy uwzględnić następujące elementy: obliczenia fotometryczne, czyli rozkład natężenia zastosowanego oświetlenia; izolinie, czyli graficzna informacja odnośnie ilości światła w lm na danej powierzchni; grafiki false color, czyli zobrazowane kolorystycznie natężenie oświetlenia; wizualizacje efektu świetlnego w Twoim projekcie, co pozwala nam na odpowiedzenie na pytanie - jak to świeci.

projekt_oswietlenia_umilight
projektowanie_oswietlenia_projekt_oswietlenia_umilight_lublin

prześlij nam materiały.

aby projekt oświetlenia najdokładniej odzwierciedlał faktyczny efekt, prosimy o przesłanie rzutu pomieszczenia, w którym mamy zaprojektować oświetlenie. im dokładniejsze będą przesłane materiały, tym szybciej będziemy w stanie przystąpić do działania. rzut w formacie dwg lub pdf powinien zawierać również informację odnośnie wysokości pomieszczeń uwzględniając sufity podwieszane. 

po otrzymaniu kompletu informacji i konsultacji jakiego efektu oczekujesz, przystąpimy do projektowania. prześlemy przygotowany projekt wraz z wizualizacją abyś mógł sprawdzić czy efekt końcowy jest dla Ciebie zadowalający. jeśli tak, możemy działać dalej!

jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat projektowania oświetlenia, zapraszamy do lektury artykułu, który znajdziesz na naszym blogu.

zobacz światło.

czy jest taka możliwość aby "zobaczyć" światło w swoim wnętrzu zanim jeszcze zostanie zamontowane, podłączone i odpalone? otóż - tak. dzięki programowi dialux evo jesteśmy w stanie pokazać Wam jak wybrane produkty, rozmieszczone w konkretny sposób, stworzą efekt świetlny indywidualnie w waszym projekcie.

 

jest to fantastyczna opcja kiedy nie jesteście pewni wstępnych założeń. w takiej sytuacji służymy pomocą.

tworzenie takich wizualizacji sprawia nam największą frajdę bo widzimy jak reagują na nie nasi Klienci. oświetlenie często jest dla nich zagadką. światło jest bardzo indywidualną sprawą w zależności od umiejscowienia czy dobrania mocy, kąta padania światła czy też współczynnika CRI będzie wyglądało, oddziaływało na mieszkańca w inny sposób.